Haber

CANİK BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ 6 CANLIYA UMUT VERDİ

SAMSUN Canik Belediyesi Arama Kurtarma (CAK) Grubu, Kahramanmaraş ve Elbistan’daki görevlerini tamamladıktan sonra geri döndü. Görevlendirildikleri bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına katılan grup, 6 kişiyi enkazdan canlı çıkardı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekibi arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye gitti. Göreve geldikleri bir haftalık süreçte birçok noktada müdahalede bulunan grup, 6 kişiyi enkazdan canlı çıkardı. Canik Belediyesi Sivil Savunma Sorumlusu Mehmet Şişman, “AFAD ile yaptığımız koordineli çalışma sonucunda 6 vatandaşımızı kurtardık. 3. ve 4. günlerin ardından atış noktalarına gittik. Sesli dinleme ile noktayı belirledik. ve termal kamera. Bu tespitler sonucunda 32 farklı noktaya geldik” dedi.

‘SANATÇILAR DEVAM EDERKEN BİZ İŞİMİZİ DURDURMADIK’

Hatay’ın Defne ve Samandağ ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından belediye çalışanları Mehmet Ali Kanca, göreve çağrıldıkları takdirde bölgeye gitmeye hazır olduklarını belirterek, “Orada halkımıza Allah’tan yardım diliyoruz. Acı büyük. dedi.

Erdoğan Güngör ise formda, “Belirlenen görev lokasyonlarında öncelikle enkazın güvenliğini sağlayarak dinleme çalışmaları yaptık. Ardından arama kurtarma çalışmalarına başladık. Operasyonlarımız sırasında artçı sarsıntılar oldu. Buna rağmen güvenliğimizi alarak çalışmalarımıza devam ettik.Çünkü içeride başka bir can olma ihtimali hala vardı.”

bahcelievler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu